Moka Rica je zmes najlepších druhov kávy z Brazílie a Strednej Ameriky. V roku 1950 založili Silvio Carella a jeho syn Franco firmu s rovnakým názvom. Franca Carella dcéra Franca ju dnes vedie sama, v zmysle kvality a tradície, ktoré sú hlavným elementom úspechu kávy. „Tajomstvo“ úspechu tkvie v dávnych receptoch: používajú sa najlepšie druhy zelenej kávy, ktoré sú ďalej spracované najmodernejšími technológiami, nezabúdajúc na tradíciu ručného spracovávania.

 

Šesťdesiatpäť rokov skúseností zaručujú, že Moka Rica ponúka sladkú a krémovú zmes plnú chuti a arómy, jednoducho „kávu pre milovníkov kávy.“ Firma má sídlo vo Forli (Emilia Romagna), medzi mestami Rimini a Bologna.

Stroje, neustále vylepšované na základe najnovšieho technického vývoja a vedeckého výskumu, produkujú približne 1 100 kg kávy za hodinu. To stačí na zásobovanie zákazníkov vo všetkých talianskych regiónoch, predovšetkým náročných majiteľov kaviarní. Firma MOKA RICA už veľa rokov exportuje talianske „espresso“ do mnohých krajín a tak predstavuje kávu celému svetu.

Predtým, ako sa z kávy stane „Moka Rica“ prejde káva ôsmymi rozliličnámi fázami: „Ochutnávka“ rôznych druhov zelenej kávy, ktoré sa pražia a následne ochutnávajú. Každý druh zelenej kávy sa praží oddelene, pretože každý druh kávy si vyžaduje inú teplotu a dobu praženia. Ďalej nasleduje chladenie a sušenie vzduchom, aby sa odstránila vlhkosť a zachovala aróma. Nasledujúca fáza je istým druhom „dozrievania“ vo veľkých ocelových silách, kde sa dotvára aróma a chuť. „Výber farby“ prebieha pomocou moderných elektronických prístrojov, ktoré rozdeľujú svetlé zrnká od tmavých, vyraďujú poškodené zrnká a tak zabezpečujú homogénnosť masy. Samotné tajomstvo dosiahnutia požadovanej chuti leží v kvalitnom zmiešaní jednotlivých druhov kávy. Balenie závisí od cielovej skupiny: od rodinných balení vo vysokom vákuu – 250/500 gramové balenia v sáčkoch a 250 gramové dózy až po špeciálne balenia pre kaviarne od 1 do 3 kilogramov.

Distribúcia – rýchla distribúcia a technická starostlivosť o klienta sú zárukou dobrého a úspešného espressa, ktoré je známe ako Moka Rica, pričom na slovenskom trhu túto starostlivosť o klienta poskytuje  prostredníctvom výhradného importéra a distributéra obchodná spoločnosť X-FLEX s.r.o., so sídlom a hlavným skladom vo Vrbovom,  ul. Beňovského 19.